Поради по Догляду за Виробами
Я вкладаю любов і турботу в речі, які роблю для вас, бо хочу, щоб вони були найвищої якості та прослужили вам якомога довше. Проте не менш важливо, щоб і ви дбайливо про них піклувалися. Нижче я зібрала кілька порад, які допоможуть вам зберегти красу і довговічність ваших гіпсових ваз, підносів / таць, свічників, кашпо, бюстів та інших предметів декору на довгі роки.
Вміст
- Тримайте в Сухості
- Особливості Використання
- Як Прибрати Залишок Воску з Гіпсового Виробу
- Дбайливе Поводження
- Використовуйте у Приміщенні
- Чистка та Обслуговування
- Ремонт
- Безпечне Зберігання
Тримайте в Сухості
-
Уникайте вологи: Гіпс є водорозчинним матеріалом, який має пористу структуру навіть після затвердіння і легко вбирає вологу знов. Тому тримайте гіпсові вироби якомога далі від вологого середовища та відкритих джерел води.
-
Видалення вологи: Якщо вода все ж таки потрапила на незахищений гіпсовий виріб, просто промокніть краплі води сухою ганчіркою і покладіть гіпсовий виріб у сухе місце. Якщо на поверхні виробу немає явних крапель води, просто дайте йому висохнути природним шляхом. Через кілька годин гіпс висохне самостійно, і ваш виріб буде як новенький.
-
Водостійкі вироби: Гіпсові вироби, які вкриті вологостійким покриттям і тому не бояться вологи. Однак такі вироби є скоріше винятком, і це завжди чітко зазначено в описі таких виробів.
Особливості Використання
-
Їжа та напої: Гіпс є натуральним та безпечним матеріалом. Однак гіпсові вироби офіційно не призначені для зберігання харчових продуктів. Звичайно, якщо ви покладете мандарини або яблука на гіпсову тацю, нічого не станеться ні з тацею, ні з фруктами. Що стосується напоїв, то оскільки гіпс не є ані харчовим, ані водостійким матеріалом - однозначно не варто використовувати гіпсові вироби для зберігання напоїв. Тож, використовуйте гіпсові вироби тільки в декоративних цілях.
-
Попільнички: Гіпс - відносно термостійкий матеріал, тому гіпсові вироби можна використовувати у якості попільничок. Однак, слід враховувати, що гіпс є пористим матеріалом, тому його важко очистити від попелу та усунути запах сигарет. Тож, гіпсові вироби можна використовувати як аксесуари для куріння, але лише в тому випадку, якщо ви готові регулярно чистити їх і не проти залишкового запаху. І, звісно, пам'ятайте, що куріння саме по собі шкідливе для здоров'я.
-
Свічки в гіпсових виробах: Гіпсові вироби можна використовувати як свічник, якщо не відбувається прямого контакту з полум'ям гніту. Гіпс повинен контактувати лише з воском. Оскільки віск має низьку температуру плавлення, розплавлений віск не пошкодить гіпс.
Як Прибрати Залишок Воску з Гіпсового Виробу
Якщо ви використовуєте гіпсовий виріб як багаторазовий свічник, після того, як свічка догорить, вам потрібно буде очистити виріб від залишків воску, щоб встановити нову свічку. Існує два популярних способи прибрати залишок воску з гіпсового кашпо.
- Перший спосіб:
- Помістіть виріб в морозильну камеру на 30 хвилин.
- Вийміть виріб з морозильної камери і злегка підчепіть залишки воску дерев'яною паличкою.
- Віск повинен легко відірватися від стінок і відпасти.
- Другий спосіб:
- Налийте у виріб окропу.
- Повільно помішуйте залишок воску дерев'яною паличкою, щоб він піднявся нагору.
- Залиште виріб з окропом на годину.
- Віск застигне і його можна буде легко прибрати.
Після того, як ви прибрали віск, протріть виріб сухою паперовою серветкою.
Дбайливе Поводження
- Будьте обережні: Гіпс твердий проте крихкий матеріал. Не застосовуйте надмірну силу та не кидайте гіпсові вироби. При грубому поводженні вони можуть зламатися. Поводьтеся з виробами обережно.
Використовуйте у Приміщенні
- Захищати від атмосферних впливів: Тривалий вплив сонячного світла може призвести до вицвітання кольорів або навіть до появи тріщин. Розміщуйте предмети в затінених місцях. Те саме стосується сирої погоди чи дощу. Простіше кажучи, гіпсові вироби є декоративними і не призначені для використання на вулиці, не призначені протистояння суворим погодним умовам.
Чистка та Обслуговування
- М'яке очищення: Для видалення пилу використовуйте м'яку суху тканину. Сильні забруднення обережно протріть злегка вологою ганчіркою. Уникайте агресивних хімічних речовин та абразивів.
Ремонт
-
Легкий ремонт: Якщо від виробу відбився шматок, ви можете його запросто приклеїти назад за допомогою будь-якого клею. Наприклад, ПВА. Невеликі відколи або тріщини можна зашпаклювати гіпсовою шпаклівкою. Після висихання шпаклівки слід трохи відшліфувати поверхню шматочком наждачного паперу до гладкості. Якщо ви маєте справу з виробом з тонованого гіпсу, знайти шпаклівку того ж тону чи кольору буде досить складно. Але це не біда. У цьому випадку ви можете підфарбувати зашпакльовану ділянку грифельним кольоровим олівцем.
-
Складний ремонт: Якщо ж, попередні техніки не допомагають, або пошкодження дуже значне, не засмучуйтесь! Адже це чудова нагода завітати до Щасливої Качки і придбати щось новеньке!
Безпечне Зберігання
- Періодичне використання: Якщо ви купуєте гіпсові вироби для нагідного використання, наприклад, як різдвяну прикрасу, і хочете, щоб вони виглядали як нові до наступного разу, зберігайте їх у сухому, темному місці. Якщо можливо, загорніть їх у м'яку тканину або бульбашкову плівку, щоб запобігти пошкодженню.